Czas na podsumowanie MSF 2024
Ta edycja festiwalu różniła się od poprzednich kilkoma elementami. Stawiamy na różnorodność, aby coraz bardziej przed publicznością otwierać wachlarz bogactwa zarówno samej muzyki jak i jej wykonawców. Ta edycja różniła się od poprzednich też tym, że zaproponowaliśmy cztery koncerty, zyskaliśmy kolejną scenę festiwalową, wystąpił wykonawca zagraniczny. Może to już nas upoważnia do rozszerzenia nazwy festiwalu o przymiotnik MIĘDZYNARODOWY?
Ale nie będziemy ulegać megalomanii i pozostaniemy przy lekkości naszej nazwy.
Wszystkie festiwalowe wydarzenia nie zaistniałyby gdyby nie działania i przychylność ludzi, którym zależy na tym, aby zakrzewski festiwal się rozwijał, aby integrować ludzi wokół wydarzeń kulturalnych. Dlatego wyrażamy naszą wdzięczność Dyrekcji i pracownikom Domu Polskiego Centrum Idei Rodła w Zakrzewie z Panią Dyrektor Barbarą Matysek Szopińską na czele, Stowarzyszeniu Strefa Kultury w Zakrzewie, księdzu Andrzejowi Chorobie proboszczowi zakrzewskiej parafii, księdzu proboszczowi Aleksandrowi Gapińskiemu z Wielkiego Buczka, panu Wojciechowi Walasiakowi za piękną oprawę graficzną oraz Samorządowi Województwa Wielkopolskiego za dofinansowanie festiwalowych działań.
Osobne podziękowania należą się artystom, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia i sami zaprosili nas do swego muzycznego świata, dzieląc się z nami tym co najskrytsze i najbardziej prawdziwe – własną wizją muzyki. To dzięki nim mogliśmy zatrzymać się na chwilę w wielkim pędzie dzisiejszych czasów i odetchnąć żywą sztuką.
Specjalne podziękowania kierujemy do naszej publiczności. To dzięki Państwu, dzięki waszej obecności na festiwalowych koncertach, dzięki Waszemu mentalnemu wsparciu już myślimy o następnej edycji festiwalu, programach i wykonawcach. Opowiadajcie o własnych przeżyciach, poszerzajcie krąg festiwalowej publiczności i wracajcie za rok, byśmy dzięki muzyce znów mogli przekraczać granice wyobraźni. Wszak Musica Sine Finibus to muzyka bez granic, muzyka bez końca ...
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego
Zespół The Whoop Group
Na scenie Sali Rodła Domu Polskiego w Zakrzewie wystąpił zespół The Whoop Group. Kwartet saksofonowy wprawiał publiczność w zachwyt nie tylko czystością brzmienia instrumentów, ale fantastyczną spoistością wolumenu i barwy całego ensemblu. Miało się wrażenie, że idealnie modulowane przez zespół zmiany napięcia w utworach udzielały się zarówno publiczności jak i postaciom utrwalonym na freskach Sali Rodła. Widownia dała upust zgromadzonej podczas koncertu energii w kilkuminutowych owacjach na stojąco. To był koncert godny finału tej edycji festiwalu.
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego
Kościół w Wielkim Buczku został wypełniony dziś dźwiękiem po brzegi. Muzyka filmowa mistrzów tego gatunku jak i popularne standardy jazzowe znane z wykonań m.in. orkiestry Duke'a Ellingtona czy Elli Fitzgerald przysporzyły dziś słuchaczom wiele radości. Melomani uraczeni niesamowitym brzmieniem w ciekawych aranżacjach i artyści nagrodzeni owacją na stojąco - wspaniały wieczór trzeciego dnia festiwalu.
Sophia z Kijowa
27.07.2024r kolejna odsłona LETNIEGO FESTIWALU MUZYKI KAMERALNEJ- MUSICA SINE FINIBUS.
Koncert był niesamowitym wydarzeniem artystycznym. Chór Kameralny Sophia z Kijowa, choć przez działania wojenne i mobilizacyjne na Ukrainie w niepełnym składzie osobowym, wypełnił kościół w Zakrzewie obfitością nieprawdopodobnych współbrzmień współczesnej muzyki. Śpiewacy znaleźli miejsce w swym programie również dla angielskiego i niemieckiego romantyzmu, ale otworzyli też przed festiwalową publicznością bogaty świat muzyki ukraińskiej.
Wczorajsze, charakterystyczne dla chóralnych formacji zza wschodniej granicy brzmienie, na długo pozostanie w naszej pamięci.
III Letni Festiwal Muzyki Kameralnej " MUSICA SINE FINIBUS " 2024
ZAPRASZAMY!!!
II Letni Festiwal Muzyki Kameralnej " MUSICA SINE FINIBUS "
W dniu 30.07. 2023r zakończyliśmy trwający w Domu Polskim II Letni Festiwal Muzyki Kameralnej " MUSICA SINE FINIBUS ".
W kościele pw.św.Marii Magdaleny w Zakrzewie mogliśmy wysłuchać ostatniego koncertu festiwalowego Zespołu
" Art' N' Voices" - zdobywcy Nagrody Fryderyka
w 2021r. Jako support wystąpił również zespół składający się ze sluchaczy warsztatow wokalnych prowadzonych przez p.Przemysław Czekała w ramach festiwalu.
To była prawdziwa i niepowtarzalną uczta muzyczna.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom biorącym udział w II Letnim Festiwalu " Musica Sine Finibus".
* Zespół AFFECTUS * Zespół TrombQuartet
*Zespół Art'N'Voices
Uczestnikom- słuchaczom warsztatów wokalnych
Wielkie podziękowania dyrektorowi artystycznemu i duszy tego pięknego wydarzenia - Przemysław Czekała
Henrykowi Szopinskiemu - dyrektorowi Festiwalu. Dorocie Czekała
Dziękujemy księżom ks. Andrzejowi Chorobie- parafia Zakrzewo, ks. Markowi Czaplickiemu- St.Wiśniewka.
Pracownikom Domu Polskiego- Centrum Idei Rodła, Zarządowi i członkom Stowarzyszenia " Strefa Kultury" oraz Spółdzielczego Bankowi Ludowemu w Zakrzewie za wsparcie finansowe.
Naszej wspaniałej publiczności z bliska i z daleka którzy uczestniczyli i byli odbiorcami koncertów.
Ten piękny Festiwal mógł odbyć się dzięki współfinansowaniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu . Dziękujemy
Stowarzyszenie " Strefa Kultury" w Zakrzewie,
Dom Polski- Centrum Idei Rodła.
Wieczór z TrombQuartet
To były brzmienia wyjątkowej urody. Wirtuozi puzonu zachwycili nimi publiczność zebraną licznie w Sali Rodła Domu Polskiego w Zakrzewie. Miało się wrażenie, że jasne dźwięki instrumentów rozświetlały freski pięknej sali, ale przede wszystkim twarze słuchających tych niesamowitych współbrzmień bogatych w barwy i odcienie. Piękny, muzyczny wieczór z TrombQuartet zakończył się dwoma bisami i owacją na stojąco.