Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki "Dom Polski" - Zakrzewski Dom Kultury

Archiwum - wydarzenia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moi drodzy!


Rozpoczynamy nowy cykl koncertów pn.


GODZINA Z PIOSENKĄ.


Będą to kameralne koncerty podczas których prezentować będziemy różnych artystów i piosenki z pogranicza poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej, jazzu, bluesa i soulu.

 

Na pierwszy z nich zapraszamy
 

w czwartek 14 listopada 2019 o godz. 19:00.  Wstęp wolny.
 

Gościem "Godziny z piosenką" będzie duet

 

Blue Sounds.

 

        Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX w. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, płyta zespołu pt. „Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It's All Because of Love nakładem wytwórni BSMF Records. Kolejny album "Karuna" w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Sam zespół nie lubi „szufladkować" swojej muzyki, mówiąc, że ich muzyka kierowana jest przede wszystkim do wrażliwego odbiorcy.

 

 

 

Rozpoczynamy jesienny cykl "Wieczorów z bluesem".

Na pierwszy koncert zapraszamy w niedzielę 27 października 2019 r. o godz. 17:00.

Zespół BLUES INSIDE

Na jednej scenie zagrają:

Jacek Jaguś: git./voc - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Gitarzysta Roku w Polsce", lider zespołu JJ Band,

Hubert Szczęsny: git./voc - kompozytor i autor tekstów, laureat telewizyjnego programu Voice of Poland, współpracował między innymi z Patrycją Markowską,

Michał Kielak: harp - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Harmonijkarz Roku w Polsce", współpracował, miedzy innymi z zespołami: Kasa Chorych, Cree, Ania Rusowicz,

Marcin Ruszkiewicz: bass - ma za sobą współpracę z wieloma zespołami, miedzy innymi: Video, Turbo, La quardia, Felicjan Andrzejczak,

Szymon Szopiński: drums/harp - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Instrumentalista Roku w Polsce", ma za sobą współpracę z wieloma zespołami, miedzy innymi: LO27, Boogie Boys, Phil Guy, John Clifton,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

31 maja 2019 r. (piątek) godz. 19:30

Sala Rodła      Wstęp wolny

 

Zespół "Zdążyć przed Północą" powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke – gdańszczanin mieszkający w Malborku - poeta, wokalista i gitarzysta grający też na harmonijce ustnej, który od wielu lat zajmuje się poezją śpiewaną; Mariusz Wilke – znakomity trójmiejski gitarzysta, współpracujący również z grupą „Bez Jacka” i zespołem Smugglersi oraz Tomasz Wiczyński - muzyk kontrabasista z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych m.in. Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „ Słowa '', której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.
Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej - Baza Ludzi z Mgły - Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych. Propozycja koncertowa zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię i dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę „z krainy łagodności”. Twórczość zespołu „Zdążyć przed Północą”, skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i publiczności podczas koncertów. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych, dzięki czemu Zdążyć przed Północą trafia do szerokiego grona odbiorców. W  programie zespołu, oprócz autorskich tekstów i kompozycji, odnaleźć można również poezję Karola Wojtyły i Kazimierza Kujawskiego z Czarnej Wody, która stała się inspiracją i literacką osnową kilku utworów.

W styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk (transmitowany na żywo) w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.

 

Zespół Zdążyć przed Północą w składzie:

Grzegorz Radtke - śpiew , gitara , harmonijka ustna

Tomasz Wiczyński - kontrabas

Mariusz Wilke - gitary

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w programie:

 

- bajka pt. Mikołajowy skarb

 

- kolorowy korowód

  z Domu Polskiego do fontanny

 

- zapalenie światełek na choince

 

- zabawy przy fontannie

 

- prezenty, prezenty, prezenty

 

- zakończenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PROJEKT: "DZIADEK DO ORZECHÓW" 
Premiera 05 i 06 września 2018 godz. 19:00
DOM POLSKI w Zakrzewie 
(rezerwacja miejsc tel. 67 2667050 515260190)

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, tekst

Kliknik link poniżej - niespodzianka

http://www.youtube.com/watch?v=ur6JaFNfovo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny